XXV OKP im. Jacka Bierezina

Nominacja w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina w 2019 roku potwierdza wysoki poziom twórczości Schodowskiego. Taki rodzaj wyróżnienia jest zazwyczaj rezultatem wyjątkowego wkładu w rozwój poezji i literatury.

Udział w tym wydarzeniu kulturalnym świadczy o tym, że prace Schodowskiego są doceniane zarówno przez ekspertów, jak i przez szeroką publiczność. To również dowód na to, że Krzysztof Schodowski jest jednym z czołowych twórców literackich w Polsce, a jego wkład jest istotny dla dziedziny poezji i literatury.

W dniu 7 grudnia 2019 roku, w trakcie wydarzenia Puls Literatury w Łodzi, miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Został nominowany za projekt debiutanckiego tomu poezji o tytule „Różnia”. W gronie nominowanych znaleźli się także Joanna Bociąg, Tomasz Fijałkowski, Marcin Jarych, Natalia Kubicius, Marlena Prażmowska, Jakub Skwarło, Małgorzata Zagajewska-Wójcińska, Mateusz Żaboklicki oraz Katarzyna Szaulińska, która zdecydowała się wycofać z rywalizacji o główną nagrodę, planując debiut w Biurze Literackim w niedalekiej przyszłości.

Skład jury, w którego skład wchodzili Marta Koronkiewicz (przewodnicząca), Małgorzata Lebda i Leszek Szaruga, podjął swoje decyzje w tym ważnym dla polskiej poezji konkursie. Nagrodę Główną otrzymała Joanna Bociąg za projekt tomu wierszy pt. „Boję się o ostatnią kobietę”, a Nagrodę Specjalną zdobył Mateusz Żaboklicki za projekt tomu „Nucić”, wraz z Nagrodą Publiczności, którą również otrzymał. Pozostałym nominowanym przyznano wyróżnienia, co stanowiło dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich uczestników konkursu. To wydarzenie było nie tylko okazją do uhonorowania wybitnych talentów, ale także do promocji debiutanckich projektów poetyckich.

Podobne wpisy