Publikacje

Krzysztof Schodowski – Słowo i obraz w jednym tańcu.

Kreator słowa i obrazu

Pisanie obrazem, malowanie słowami. 'AltissimumAbiectum’ – artystyczna odyseja przez misteria myśli, a 'Hotel Angleterre’ – podróż w głąb historii z ilustracjami, które ożywiają przeszłość. 'Seria Powrót do Karczewskiej’ to z kolei powrót do korzeni w nowoczesnym wydaniu. W 'Miłość w 47 pozycjach’, słowo spotyka się z obrazem, tworząc unikalne połączenie, a Schodowski układa każdy wiersz na żółtym papierze, gdzie każde zdanie jest jak kwiat w bukiecie emocji. W jego świecie sztuka i słowo zżywają się w niepowtarzalny taniec, tworząc opowieści, które trwają wiecznie.

Krzysztof Schodowski w swojej twórczości artystycznej eksploruje różnorodne formy wyrazu, sięgając po środki artystycznego wyrazu w literaturze i sztuce. Jednym z fascynujących projektów jest publikacja zatytułowana 'AltissimumAbiectum’, która zdaje się być fascynującym kolażem słów i obrazów, ukazującym głębokie refleksje artysty. Ponadto, wierząc w siłę słowa, Schodowski zaangażował się także w projekt 'Wiersze na żółtym papierze’ autorstwa Kacpra Płusy, gdzie jego ilustracje wplatają się w poetycką narrację.

Z kolei 'Hotel Angleterre’ Jerzego Beniamina Zimnego, ilustrowany przez Schodowskiego, to podróż w świat historii i tajemnic, zatopiona w klimacie starodawnej elegancji. Seria 'Powrót do Karczewskiej’ to kolejny projekt, w którym artysta podąża za nostalgia, kreując atmosferę przeszłości w nowoczesny sposób. 'Miłość w 47 pozycjach’, autorstwa Poetów po godzinach, to z kolei zbiór poezji, w którym Schodowski wplata swoje ilustracje, nadając słowom dodatkowy wymiar. Te projekty są jedynie wstępem do niezwykłego świata Krzysztofa Schodowskiego, gdzie sztuka i słowo łączą siły, tworząc unikalne doświadczenie dla czytelnika i widza.