O mnie

O autorze

Aktywny i Kreatywny na Scenie Sztuki

Aktywny uczestnik licznych wystaw w Polsce, od Warszawy, Olsztyna, Kalisza, Koszalina, Krakowa, Szczecina, Łodzi po Poznań, oraz na międzynarodowych scenach, w tym w Irlandii.

Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka

Związany jest ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka Mleka z Kalisza.

Ilustrator z Pasją

Nagrodą Główną w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy za tom „Wiersze na żółtym papierze” (2015).

Zanurz się w poezji

to mistyczna wyprawa poprzez niezbadane zakamarki słów. To nie tylko zbiór wierszy, lecz prawdziwa podróż przez krainę uczuć, refleksji i nieodgadnionych tajemnic. Artysta otwiera przed nami drzwi do swojego świata, gdzie poezja staje się mostem między myślami a ich wyrazem.

W każdym wierszu znajdziesz unikalną kompozycję dźwięków słów, malujących obrazy pełne intensywności i głębi. Schodowski nie tylko bawi się konwencjami poetyckimi, ale także łączy sztukę słowa z ilustracją, tworząc harmonię między dwoma różnymi, lecz równie ekspresyjnymi medium.

Laureat Połowu 2017. Nominowany w XXV OKP im. Jacka Bierezina (2019). Publikował m.in. w „Helikopterze”, „Tlenie Literackim”, „Stonerze Polskim”, „Wakacie”, w „biBLiotece” Biura Literackiego, w almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2017, w antologii Strefa wolna – wiersze przeciwko homofobii i nienawiści (2019) oraz w antologii Biji Rojava (2019). Mieszka w Warszawie.

Obrazy

Zajmuje się głównie rysunkiem. W sztuce najbardziej interesuje go człowiek, jego wewnętrzne procesy, te o których mówi i te których nie ujawnia.

Artystyczna eksplozja emocji

Przez rysunek i słowo powstają mosty do wyobraźni

Fascynacja rysunkiem zaczęła się w wieku ośmiu lat, odkrywając komiksy w bibliotece. Mimo ograniczonego dostępu do książek czy kultury, te skromne zeszyty komiksowe były oknem na świat, pobudzając wyobraźnię. Talent plastyczny odziedziczył po ojcu, malarzu. Rodzice nie wspierali moich artystycznych pasji, twierdząc, że „z tego nie będzie chleba”. Po szkole średniej wyjechał w poszukiwaniu pracy, pozostawiając tylko plastykę jako wyraz artystyczny.

Jednak zawsze był także związek ze słowem pisanym. Pierwsze próby rysowania komiksów były równie istotne dla mnie jak narracja. Rodzina była sceptyczna, kierując ku „konkretnemu zawodowi”. Po pewnym czasie, zainspirowany rysunkami, podjął próby poezji. Przez lata żyłem sztuką plastyczną i muzyką. Muzyka kształtowała wrażliwość artystyczną.

Rysunek to jego język, melancholia przewodnikiem. Outsider w sztuce, poszukujący introspekcji i anatomicznego piękna emocji. Współautor 'AltissimumAbiectum’ i ilustrator serii 'Powrót do Karczewskiej’. Nagrodzony za 'Wiersze na żółtym papierze’. Odkrywam świat przez dramat przeżycia.”